Több mint két évtized után búcsúzott a református lelkész

Utolsó gerjeni istentiszteletén vasárnap búcsúztak el Hatvani Istvántól a hívek. A lelkipásztor huszonkét éve szolgált a Tolna megyei faluban.

A hatvanhat éves lelkész búcsút int a településnek is, gyerekeihez költözik Kiskunfélegyházára. Az ünnepi alkalmon Hatvani István hirdetett igét és keresztelt is, csakúgy, mint huszonkét éve, első gerjeni istentiszteletén.

A vasárnapi istentiszteletre ellátogattak a helyi önkormányzat képviselői, köztük Máté Dénes polgármester, valamint egyházi eljárók; Rácz József tolnai esperes és Csuprik László egyházmegyei gondnok.
Gerjen eredetileg reformátusok lakta község, de a XX. század elején katolikusok települtek be. A református gyülekezetnek 155 egyházfenntartói járulékot fizető tagja volt 2009-ben.

A településnek egyelőre nem lesz önálló lelkésze – mondta érdeklődésünkre Rácz József. Az esperes hozzátette: a faluban a szolgálatot Molnár Zsolt faddi teológus végzi majd.