Kigyulladt a Pesterzsébeten épülő Makovecz-templom tetőszerkezete

Személyi sérülés nem történt, a gyors és szakszerű tűzoltásnak köszönhetően sikerült megmenteni a tetőszerkezetet.

Kigyulladt az építés alatt álló pesterzsébeti Összetartozás-templom tetőszerkezete kedden napközben – adta hírül a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A budapesti tűzoltók nagy erőkkel, több kerületből vonultak a helyszínre, kiérkezésükkor a tetőszerkezet már százötven négyzetméteren égett. A tűzoltók a lángokat öt vízsugárral fékezték meg, így a tetőszerkezetet sikerült megmenteni a pusztulástól. Nem megerősített források szerint hegesztés közben gyulladhatott ki az épület, személyi sérülés nem történt. A Makovecz Imre tervei által készült templom alapkövét még 2018 szeptemberében tették le.

Képek: fovaros.katasztrofavedelem.hu