Bereczky Ildikó kapja a Dizseri-díjat

Az emlékérmet a névadó halálának évfordulóján azok kaphatják meg, akik az emberek testi-lelki gyógyítása érdekében kiemelkedő munkát végeznek.

Bereczky Ildikó a harkányi és a márfai református gyülekezetek lelkipásztora kapja idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat.  Az ünnepélyes díjátadás január 23-án, szombaton 10 órakor lesz a Németajkú Református Gyülekezet templomában.

A díjátadó után "Szegénység- cigányság- egyház" címmel konferencia és kerekasztal beszélgetés veszi kezdetét.
moderátor: Dr. Velkey György, Bethesda Gyermekkórház
„Az a szegény, ki a legszegényebb” - a szegények helyzete - Spéder Zsolt, KSH Népességtudományi kutatóintézet
„Esélyt adunk Észak-Magyarországon” - Sóhajdáné Samu Zsuzsa református lelkész, Vilmány
"Oktatás - foglalkoztatás – spiritualitás" - Hofher József SJ
Kulturális sokszínűség a gyermekkórházban - dr. Fogarasi András MRE Bethesda Gyermekkórház

A Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat a budapesti Bethesda Gyermekkórház 2003-ban elhunyt főigazgatója emlékére alapították.

Csatolt állományok