"Isten nem eredményeket vár, hanem hűséget"

- átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat Budapesten

Az idei díjazott Bereczky Ildikó református lelkipásztor, aki a Hold utcai Németajkú Református Gyülekezet templomában vehette át a munkásságáért járó jutalmat.
Az Erdélyből származó lelkész a '80-as években önként vállalta a Baranya megyei szolgálatot, ami akkor száműzetésnek számított.

"Ez az életút a megtestesítője a plaketten lévő kiállásnak és megtartásnak" - utalt a Melocco Miklós által készített plakettre Bölcskei Gusztáv a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.

"Jézus sohasem érkezik későn számára nincs későn és nincs hiábavaló" - mondta áhítatában Bogárdi Szabó István a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke.

A Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat a budapesti Bethesda Gyermekkórház 2003-ban elhunyt főigazgatója emlékére alapították. Az emlékérmet a névadó halálának évfordulóján azok kaphatják meg, akik az emberek testi-lelki gyógyítása érdekében kiemelkedő munkát végeznek. A díjat hetedik alkalommal adták át.

Forrás: reformatus.hu