Álláslehetőség

Koordinátort keres az MRE-HEKS cigánymissziós gyülekezeti programja.

A Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete, a HEKS 2013 óta  hosszú távú elkötelezettséggel támogatja a Magyarországi Református Egyház gyülekezeteinek és iskoláinak a romák/cigányok egyházi és társadalmi befogadását segítő munkáját. Az országos program keretében jelenleg 13 gyülekezet és 6 általános iskola valósít meg a HEKS által támogatott inklúziós programot. Az MRE a cigánymissziós gyülekezeti projektek koordinálására keresi munkatársát.

Az országos projektkoordinátor önállóan, de szoros együttműködésben dolgozik a MRE Missziói Irodájával és a HEKS-szel.

Feladatai:

·       Gyülekezetek támogatása a projektek megvalósításában, projektek nyomon követése, tereplátogatások
·       Féléves és éves szöveges és pénzügyi beszámolók elkészítése a HEKS számára
·       Továbbképzéseken való részvétel és tréningek szervezése a munkatársak számára - együttműködésben az Országos Református Cigánymisszióval
·       A program kiértékelésének megszervezése és javaslattétel az új országos programra
·       Gyülekezetek tájékoztatása a programról
·       További projektek kidolgozása, pályázati dokumentáció, támogatási kérelem összeállítása

Elvárások:

·       felsőfokú végzettség
·       magas szintű angol nyelvtudás szóban és írásban
·       magabiztos Microsoft Office felhasználói ismeret (Word, Excel)
·       B típusú jogosítvány
·       elkötelezettség a hátrányos helyzetűek segítésére
·       nagyfokú rugalmasság
·       megbízható, önálló munkavégzés
·       konstruktív csapatmunka

Előnyt jelent:

·       a társadalmi felzárkózásban, illetve a cigányok közötti munkában szerzett tapasztalat
·       egyházi szolgálatban szerzett tapasztalat
·       pályázati anyagok készítésében szerzett tapasztalat
·       német vagy francia nyelvismeret

Amit kínálunk

· főállású munkaviszony
· változatos, kihívásokkal teli munka
· elkötelezett team
· szakmai fejlődési lehetőség
· nemzetközi találkozókon és tréningeken való részvétel
· rugalmas munkaidő

​További információk a HEKS-MRE országos programról: http://ciganymisszio.reformatus.hu/heks

Honlap: heks.hu

Facebook: HEKS Roma Program

A jelentkezés feltételei:

A szakmai önéletrajzot és motivációs levelet angol nyelven, lelkészi ajánlással együtt kérjük elküldeni a ciganymisszio@reformatus.hu e-mail címre 2020. január 13-ig.

Munkavégzés kezdete: 2020. február

Munkavégzés helye: Budapest, XIV. kerület (MRE Zsinati Hivatal), illetve Magyarország területén belüli projektlátogatások.