„Akarom. Tisztulj meg!”

Hittel tekintünk az Október a reformáció hónapja 2023 programsorozat megrendezése elé, ezzel is csatlakozva az Ökumenikus Tanács által meghirdetett Megtisztulás évéhez.

Jézus mondja: „Akarom. Tisztulj meg!” (Mt 8,3b)

Központi rendezvények programtervezete:

Területi Női Találkozó szeptember 30-án, szombaton 10.00 -15.00 óra
Alberti Evangélikus Gyülekezet (Cím: 2730 Albertirsa, Pesti út 106.)

Nyitó igehirdetés: Újváriné Szabó Anikó, a BTA Nyelvi Lektorátusának oktatója
Fő téma: Megtisztulás – „Tisztíts meg és tiszta leszek…”(Zsolt 51,9)
Előadó: P. Tóthné Szakács Zita református lelkipásztor
Panelbeszélgetés témája: Megbocsátás, kiengesztelődés, megtisztulás.
Köszöntő: Dr. Fischl Vilmos, az Ökumenikus Tanács főtitkára.
Záró úrvacsorai istentisztelet: Veczán Zoltán evangélikus lelkész, a vendégfogadó egyházközségek lelkészeinek szolgálatával.

Megnyitó Ünnepség október 1-jén vasárnap 18.00 órakor Budapesten, a Deák téri evangélikus templomban

Zenés istentisztelet, a templom előtt rézfúvós zenével szolgál a budapesti Evangélikus Rézfúvós Együttes
Igét hirdet és köszöntőt mond Papp János baptista egyházelnök
A liturgiában részt vesz a református, az evangélikus, a baptista, a metodista és a pünkösdi egyház egy-egy főpásztora.
A zenés istentiszteleten ezen egyházak gyülekezeti kórusai szolgálnak.

Kaposvári Ökumenikus Missziói Nap október 8-án, vasárnap 17.00 órakor a Békevár Baptista Gyülekezetnél (Cím: 7400 Kaposvár, Béke u. 30.) a Reformáció Hónap részeként ökumenikus istentiszteletet tartunk, melyen igét hirdet Szemerei János evangélikus püspök.

A MEÖT tagegyházak missziói bizottságának lelkészei is szolgálnak az istentiszteleten.

Reformáció Gálaest Október 15-én, vasárnap Budapesten 17.00 órakor az Uránia Nemzeti Filmszínházban (Cím:1088 Budapest, Rákóczi út 21.)

A Gálaest házigazdája: Bényi Ildikó.
A gazdag zenei programot a Collegium Musicum Debrecen, a Koreai Presbiteriánus Nőszövetség Kórusa, a Misztrál Együttes, valamint az iskola zenei együttesei biztosítják.
A bemutatkozó iskola az Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola lesz.
Köszöntőt mond Steinbach József református püspök, az Ökumenikus Tanács elnöke.
Ünnepi előadó: Nagy István agrárminiszter. Előadásának címe: Reformáció és magvetés
Rát Mátyás-díj átadása – Protestáns Újságírók Szövetsége.

Reformációi Istentisztelet Október 29-én, vasárnap 9 30 -kor az Agapé Pünkösdi Gyülekezetben (Cím: 1146 Budapest, Thököly út 46/b)

Igét hirdet: Dr. Khaled A. László metodista szuperintendens, MEÖT alelnök.
Az úrvacsorás istentisztelet liturgiájában az Ökumenikus Tanács tagegyházainak főpásztorai szolgálnak.
A zenei szolgálatot a helyi gyülekezet énekkara biztosítja.

Reformációi Megemlékezés Október 31-én, kedden 1700 órakor lesz Budapesten, a Reformáció Parkban.

Ünnepi beszéd elmondására Farády Zsolt, metodista országos laikus elöljáró kapott felkérést.
Imádságot mond: Steinbach József az Ökumenikus Tanács elnöke.
Közreműködik a Fóti Baptista Fúvóskar.
A megjelent egyházi vezetők áldást mondanak

Csatolt állományok