Az egység szolgálatában

Közlemény a református zsinati elnökválasztásról

A száz választott képviselővel megalakuló Zsinat tagjai szabad mandátummal rendelkeznek, s így szabadon döntenek majd a testület elnökeinek és alelnökeinek személyéről – hangsúlyozza a Magyarországi Református Egyház négy püspöke és négy főgondnoka.

Mi, a Magyarországi Református Egyház négy egyházkerületének püspökei és főgondnokai, egymás iránti tisztelettel és megbecsüléssel készülünk a közelgő zsinati választásokra, melyen az országos egyház vezető tisztségviselőiről fogunk dönteni.

Ezzel a közleménnyel helyreigazítjuk azokat a téves állításokat, amelyek a sajtóban megjelentek.

A száz választott képviselővel megalakuló Zsinat – egyházunk törvényhozó testülete – tagjai szabad mandátummal rendelkeznek, s így szabadon döntenek majd a Zsinat lelkészi és világi elnökének és alelnökeinek személyéről. Egyházunk hagyományainak megfelelően bármelyik püspök és főgondnok vállalhatja a jelölést egyházkerülete és anyaszentegyházunk iránti elkötelezettségből.

Mind a választások alatt, mind utána együtt kívánjuk szolgálni egyházunk egységét, gyülekezeteink megerősítését és épülését, az evangélium hirdetését.

Bizalommal tekintünk egymásra, vezetőként pedig kiemelt lehetőségünk és kötelességünk ebben példát mutatni.

A választások eredményét Isten kezéből fogadjuk el és minden igyekezetünkkel azon leszünk, hogy egymást segítve Isten dicsőségét és Krisztus egyházának épülését szolgáljuk a magunk helyén. Ahogyan a Szentírás tanít minket:

„Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!”
1Kor 16,14

2021. február 5.