Kommunikáció és kapcsolattartás a fogyatékkal élőkkel

„Fogyatékkal élő gyülekezeti tagokkal való kapcsolattartás és kommunikáció" címmel előadássorozatot tart a Református Missziói Központ. Az ismeretterjesztés célja, hogy a lelkészek, presbiterek, gyülekezeti tagok, teológusok, megfelelő előismerettel rendelkezzenek a fogyatékkal élők speciális körülményeiről, és személyre szabott kommunikációs technikákkal tudják átadni az evangélium üzenetét.

Kérjük, hogy aki elhívást érez a fogyatékkal élőkkel végzett szolgálathoz, jelentkezzen november 5-ig az iroda@rmk.hu e-mail címen vagy érdeklődjön a +36 -1- 217 – 0498 telefonszámon. Az ismeretterjesztő előadások tervezett időtartama 15 alkalom, kéthetente, hétköznap délután/este 3x45 perc 2016 novemberétől június elejéig. A jelentkezés előtanulmányt vagy szakirányú képzettséget nem igényel, de kifejezett elvárás a téma iránt érzett motiváltság. Akik minden alkalmon részt vesznek, a Református Missziói Központ által kiállított igazolást kapnak a kurzusról. Bővebb információkat alább olvashatnak.

Fogyatékkal élő gyülekezeti tagokkal való kapcsolattartás és kommunikáció"

címmel

előadássorozatot tart a Református Missziói Központ

Az ismeretterjesztés célja:

• a gyülekezetbe kerülő lelkészek, szolgáló testvérek megfelelő előismerettel rendelkezzenek a fogyatékkal élők speciális körülményeit, fizikai, szellemi, kommunikációs képességeit illetően,
  • a már meglévő vagy leendő – fogyatékkal élő – gyülekezeti tagokkal sikeresen tudjanak kapcsolatot teremteni és tartani,
  • mindenkinek a maga kommunikációs formája szerint tudják átadni az evangélium üzenetét.

Az ismeretterjesztés célcsoportja:

• mindazok , aki elhívatást éreznek fogyatékkal élő személyek között végzett gyülekezeti szolgálathoz.
  • várjuk a lelkészek, teológusok, presbiterek, gyülekezeti tagok, fogyatékkal élő személyt nevelő családtagok vagy csak a téma iránt érdeklődők jelentkezését.

Az ismeretterjesztő előadások tervezett időtartama:

• 15 alkalom kéthetente, hétköznap délután/este 3x45 perc, novembertől június elejéig (az előadássorozat kezdő időpontjáról a jelentkezők írásbeli értesítést kapnak)

A jelentkezés feltétele:

• előtanulmányt, szakirányú képzettséget nem igényel
  • a határozott motiváltság kifejezett elvárás
  • lehetőséget biztosítunk arra is, hogy az érdeklődők csupán – az előadássorozat tervezett programja alapján kiválasztott – egy-egy alkalmon is részt vehessenek, melynek feltétele, hogy az előadássorozatra jelentkezéshez lent megjelölt email címre előzetesen bejelentik részvételi szándékukat

Az ismeretterjesztés módja:

• interaktív előadás formájában
  • az előadássorozat ideje alatt az elsajátított ismereteket két írásbeli dolgozat formájában tervezzük (3. és 8. alkalom után) felmérni, végül az előadássorozaton résztvevők az utolsó alkalmon tervezetten csoportos szóbeli tudáspróbán vesznek részt.
  • az előadássorozat tervezett programja, tematikája a felhívás mellékletét képezi

Az előadássorozat költsége:

• az előadássorozaton a részvétel térítésmentes
  • a részt vevő személyek számára elektronikus formában átadjuk a jegyzeteket.

Az előadássorozat zárása:

• Az előadássorozaton teljes időben résztvevők a Református Missziói Központ által kiállított igazolást kapnak

A jelentkezés feltételei:

• jelentkezési lap kitöltése (jelentkezési lap a felhívás mellékletét képezi)
  • a jelentkezési lapot kérjük, küldje el 2016. november 5-ig az iroda@rmk.hu e-mail címre

További információkért, felmerülő kérdésekre adandó válaszokért az alábbi elérhetőségeken várjuk a megkereséseket:

Református Missziói Központ

1151 Budapest, Alag utca 3.

Tel.: +36 -1- 217 – 0498

E-mail: iroda@rmk.hu

Jelentkezési lap és részletes program a lap alján a csatolt fájlok között található.