Sütivel egymásért

Süteménysütő versenyen vehetnek részt az érdeklődők a budapesti Adna Kávézó szervezésében szombaton. A jótékonysági felhívás célja az alkohol- és drogmentes szórakozóhely missziójának támogatása és az, hogy a fiatalok megszeressék a süteménysütést.

Idén is a Lónyay Utcai Református Gimnázium (1092 Bp., Kinizsi utca 7) ad otthont a kétnapos keresztyén karácsonyi könyvvásárnak december 2-án, pénteken és 3-án, szombaton. A rendezvényhez csatlakozik az Adna Kávézó is jótékonysági süteménysütő versenyével, melynek bevételét a kávézó programjaira fordítanák.

„Szeretnénk olyan biztonságos szórakozási lehetőségeket szervezni fiatalok számára, ahol jól érzik magukat, de nem drogokkal és alkohollal segítik a jókedvüket. Nekik koncerteket, társasjáték-esteket szervezünk. De segítő kezet nyújtanánk azoknak is, akik nem nyúltak még droghoz, de bajban vannak. Számukra neves szakemberek segítségével terápiás programokat, tréningeket szervezünk majd, ahol az őket érintő nehézségekről is szót ejthetnek, és ahol megtanulhatják, hogyan lehetnének boldogabbak” – mondta kérdésünkre Erdős Eszter református lelkész.

A kávézót üzemeltető Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió vezetője elárulta: a verseny másik célja, hogy kedvet csináljanak a fiataloknak a süteménysütéshez. „Értékes díjakkal motiváljuk a versenyzőket, és azt reméljük, hogy miután a recepteket megosztottuk közösségi oldalunkon, karácsony közeledtével sokan kedvet kapnak ahhoz, hogy kipróbálják őket.”

Az Adna Kávézó 2015 nyarán nyílt meg, és a barátságos vendéglátóhely mára törzsközönséggel is büszkélkedhet. „Főleg keresztyén fiatalok térnek be hozzánk, aminek örülünk, de szeretnénk, ha azok is szívesen letelepednének nálunk, akik számára hidat jelenthetnénk az egyház felé, amellyel kapcsolatban nem egyszer előítéletesek. Azt reméljük, ha néhányszor betér hozzánk valaki, aki elítéli az egyházat, amelyről nem is biztos, hogy sok mindent tud, egy idő után ráébredhet, hogy ez egy keresztyén hely, és a keresztyének lehetnek olyan kedvesek, emberségesek, mint például azok, akik itt felszolgálnak. A kávézóba belépni egy lépést jelenthetne az egyház felé való nyitottság tekintetében is.”

Bár az elmúlt hónapokban a közeli építkezés miatt lezárt utca akadályozta a kávézó forgalmát, de mióta befejeződött a szemközti épület felújítása, nagyobb eséllyel ülnek le egy forró ital mellé az Adnában a járókelők is – tette hozzá Erdős Eszter. „Időközben elkészült a különterem is, amellyel az a szándékunk, hogy helyet biztosítsunk különféle házibuliknak, koncerteknek, ismerkedős esteknek, hogy ezzel is segítsük a kapcsolatteremtésben a fiatalokat.”

Januártól egyéni lelkigondozói szolgálat indul a kávézóban – árulta el a misszióvezető. „Online, anonim időpont-egyeztetéssel lehet jelentkezni az ingyenes lelkigondozásra, amelyet végzettséggel rendelkező, rátermett lelkigondozók tartanak majd.”
Ezt és sok más programot támogatná a hétvégi süteményvásár bevétele. A versenyfelhívás részleteit itt olvashatja:

Várjuk süti-alkotásaitokat 2016. december 3-án, szombaton reggel 9 órára a Lónyay Református Gimnázium előterébe (1092 Budapest, Kinizsi u. 7.)!

Díjazás
A zsűri díjazza a legjobbnak ítélt első három sütemény készítőjét, valamint különdíjat ítél annak a sütinek, amelyet Adna szeletként szeretne árusítani az Adna kávézóban.

A verseny győztesei és a különdíjas az alábbi üdülők valamelyikében tölthetnek el egy
2 személyes 3 napos pihenést (2 éjszakát) teljes ellátással: SDG Családi Hotel és Konferencia Központ (Balatonszárszó); Megbékélés Háza Konferenciaközpont (Berekfürdő); Mátraháza Konferencia-központ (Mátraháza); Sion Hegye Üdülő (Tahi).
Nevezési szabályok
A versenyre az alábbi adatok beküldésével lehet jelentkezni az alábbi e-mail címen keresztül: december 1., csütörtök este 20 óráig: eszter@kimm.hu:

– a receptet beküldő személy adatai (név, e-mail cím, lakcím, telefonszám)
– recept leírása (szükséges hozzávalók, alapanyagok mennyisége, az elkészítés részletes leírása)
– egy ember több süteménnyel is nevezhet
– a versenyeztetésre szánt sütemények köre szabadon választott, bármilyen édes, sós, apró, torta, pite, piskóta, hasé, rétes, mézes, linzer, brownie vagy egyéb sütemény indulhat a versenyben
– a süteményeket a zsűri kóstolása után az Adna Cafe támogatására szánt adományokért kínáljuk
– a süteményeket 5 tagú zsűri fogja értékelni az alábbi szempontok alapján:

ízvilág
kinézet, látvány
egészségesség
összetevők
kalória
nehézség
elkészítési idő
előállítási költség

A zsűri délelőtt 10 órakor indul értékelő körútjára, eredményhirdetés 11 órakor lesz a helyszínen. Bármilyen további kérdéseteket az alábbi email címen keresztül tudjátok feltenni: eszter@kimm.hu

A december 3-i sütiversenyen Te is lehetsz zsűritag. Érdekel? Ha igen, jelentkezz az eszter@kimm.hu e-mail címen pár soros bemutatkozó levéllel, melyben az önéletrajzod mellett írd meg, hogy miért szeretnél zsűritag lenni.

Minden résztvevőt és érdeklődőt szeretettel várunk!

A kávézó adventi programjairól az Adna Facebook-oldalán tájékozódhat.