Elmarad a lelkészszentelés

Elmarad a november 21. csütörtök este hat órára tervezett lelkészszentelő istentisztelet.
A Dunamelléki Református Egyházkerület 26 lelkipásztorát szentelték volna fel ma este a budapesti Nagyvárad téri református templomban, azonban bombát találtak a közelben, ezért az ünnepséget elhalasztották – közölte Szabó István püspök.

A bombát a fővárosi Orczy park mellett egy építkezés közben találták, a környéket lezárták. A Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztjének tájékoztatása szerint a 116 kilogramm összsúlyú, 3 milliméteres gránátban körülbelül 25 kilogrammnyi robbanóanyag lehet. A helyszínen tartózkodik és egyeztet a VIII. és IX. kerületi védelmi bizottság, a katasztrófavédelem és a rendőrség.

Az ünnepi istentisztelet azért marad el, mert a tűzszerészek lezárták a környéket, amelyet nagyon nehéz autóval megközelíteni. A hármas metró a Nagyvárad téri megállóban nem áll meg.

A lelkészszentelés új időpontja advent első vasárnapja, december 1. este hat óra.

Fekete Zsuzsa