Megjelent a Magyar Református Nevelés legfrissebb száma

Megjelent a Magyar Református Nevelés IX. évfolyamának 6. száma. A tematikus szám a kecskeméti Iskola és gyülekezet konferencia előadásainak írásos anyagaiból állt össze.

„Ideje lenne most már nem csupán az egykori református neveléssel mérni össze a mai iskolákat, hanem az elmúlt 20 év tapasztalataival elszámolni.
Mire jutottunk református nevelésünkkel (gyülekezeti hitoktatás és iskolai hitoktatás)?
Hány gyülekezeti taggal lettünk gazdagabbak? Ez egyáltalán célja a mai református iskoláknak?
Tanárok, diákok közül kik szolgálnak élő hittel családjukban, munkájukban?
Hol vannak találkozási lehetőségek a gyülekezeti lelkészek és a vallástanárok között?” – teszi fel az iskola és a gyülekezet kapcsolatának legégetőbb a kérdéseit Fodorné Ablonczy Margit, a vallástanár-találkozó szervezője.

Aki megrendeli a Református Pedagógia Intézettől a lapot (www.refpedi.hu), válaszokat is kaphat ezekre a kérdésekre.

Csatolt állományok