Nyomtat Elküld Olvasási nézet

LELKI OÁZIS szolgálataink

LELKI OÁZIS testvéri körben Pestújhelyen

A Pestújhelyi Református Egyházközségünkben szeretnénk minden körülmények között Urunknak, Istenünknek engedelmeskedni, hitvalló gyülekezetként szolgálni. Jézus Krisztus parancsának engedelmeskedve, komolyan törekszünk a missziói munkára, az alábbi igék alapján:

·         "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet" (Mt 28,18-19).

·         "Nem tehetjük, hogy ne mondjuk el azt, amit láttunk és hallottunk" (ApCsel 4,20).

·         "Eszetekbe juttatom testvéreim az evangéliumot, amelyet hirdettem nektek, amelyet be is fogadtatok, amelyben meg is maradtatok" (1Kor 15,1).

·         "Ahogyan engem elküldött az Atya, én is elküldelek titeket" (Jn 20,21).

·         "Kevésnek tartom, hogy Jákób törzseinek helyreállításában és a megmentett Izráel visszatérítésében légy az én szolgám. A pogányok világosságává teszlek, hogy eljusson szabadításom a föld határáig" (És 49,6).

·         "Aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson" (1Tim 2,4).

Missziós programjaink:

1. LELKI OÁZIS TESTVÉRI KÖR

Minden hónap második vasárnapján 17 h-tól hitünk és közösségünk erősítésére testvéri összejövetelt tartunk.

2. LELKI OÁZIS PREZENTÁCIÓS ELŐADÁSOK
Minden hónap első vasárnapján istentisztelet után 11:15-től hitünkkel kapcsolatos projektoros előadásokat tartunk.

3. LELKI OÁZIS HÉT

Évente Kismaroson részvételi díj nélküli lelki hetet tartunk.

4. LELKI OÁZIS HÉTVÉGE

Kismaroson háromnapos lelki hétvégét tartunk. .

5. LELKI OÁZIS CSENDESNAP

Évente  csendesnapot tartunk a Pestújhelyi Ref. Templomban

6. LELKI OÁZIS GYERMEK PROGRAMOK

Gyermeknap, Ifjúsági csoportok

7. LELKI OÁZIS IROTT KIADVÁNYOK

Ingyenes tematikus nyomtatott kiadványok megjelentetése.

8. KÖNYVJELZŐK, KÉPESLAPOK

Ingyenes képeslapok, könyvjelzők megjelentetése.

9. LELKI OÁZIS ÉNEKESFÜZET

Énekeslapok, füzetek szerkesztése (ifjúsági, felnőtt)

10. LELKI OÁZIS MISSZIÓI HÍRLEVÉL

2010-től negyedévente jelenik meg missziói hírlevelünk „Lelki Oázis" címmel, melyben missziónk szolgálatairól és aktuális kérdésekről szólunk.

11. LELKI OÁZIS SMS MISSZIÓ

Rendszeresen küldünk igét SMS-ben azoknak a Testvéreinknek, akik kérik!

12. LELKI OÁZIS E-MAIL MISSZIÓ

Rendszeresen küldünk lelki üzenetet E-mailben azoknak a Testvéreinknek, akik kérik!

13. LELKI OÁZIS HONLAPJAINK

Missziónkkal kapcsolatos öt honlap gondozása: www.parokia.net/template6.php?id=1125

14. LELKI OÁZIS PREZENTÁCIÓS ELŐADÁSOK KÉSZÍTÉSE

Különböző témákban előadások tartása

15. TELEFONOS LELKIGONDOZÁS

Szeretettel bátorít minden Testvért, Szabó Gyula és Julianna ny. lelkészházaspár lelki beszélgetésre. Telefonszámuk: 06(52)420058 felhívása esetén, visszahívás után a telefonbeszélgetés díjmentes a hívó számára!

Trencsényi László
református lelkipásztor

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél

Látogatók ma: 11, összesen: 79202