Több mint hárommilliárd forint jut a Ráday utcai épületegyüttes építkezéseire

Együttesen 3261,4 millió forintnyi többletforrást szavazott meg a parlament a tűzkárt szenvedett kollégium újjáépítésére és az ezzel egy épületegyüttest képező Dunamelléki Református Egyházkerület székházának felújítására.

A magyar Országyűlés 2019. július hetedikén szavazott a 2020. évi költségvetést érintő módósító javaslatokról. Az elfogadott módosítások megnövelik az oktatási, a kulturális, a szabadidős, a turisztikai, az egyházi fejlesztési célokra szánt forrásokat, valamint a hazai nemzetiségek jövő évi támogatásait a kormány költségvetési javaslatán belüli átcsoportosítások eredményeként.

A Károli Gáspár Református Egyetem Ráday Felsőoktatási Diákotthona újjáépítésére, valamint a tűzkárt szenvedett kollégiummal egy épületegyüttest képező Dunamelléki Református Egyházkerület székházának felújítására együttesen 3261,4 millió forint plusz jut a költségvetési módosítások értelmében.

Forrás: MTI

Fotó: Füle Tamás