Megkezdődött a reformáció hónapja

Csütörtökön a Kálvin téri református templomban hivatalosan is megnyitották a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) programsorozatát.

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT), mint minden évben, idén is megrendezi az Október a Reformáció Hónapja elnevezésű programsorozatot. A rendezvénysorozat idei mottója a János evangéliumából vett idézet: „hogy mindnyájan egyek legyenek...”

A megnyitó ünnepségre 2020. október elsején, csütörtökön került sor Budapesten, a Kálvin téri református templomban, ahol Kondor Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének püspöke, a MEÖT alelnöke hirdette Isten Igéjét. A liturgiában részt vettek a tagegyházak főpásztorai is.

Az országos programsorozat további központi eseményei:

• Október 3., szombat Területi Női Találkozó. A személyes találkozó elmarad, helyette videóüzenetet tesznek közzé.
  • Október 11., vasárnap 17:00 óra: Kecskeméti Ökumenikus Missziói Nap a kecskeméti református templomban (Cím: 6000 Kecskemét Szabadság tér 7.).
  • Október 18., vasárnap 17:00 óra: Reformációi gála. Uránia Nemzeti Filmszínházban (1088 Budapest, Rákóczi út 21.). Ünnepi előadó: Magyar Levente külügyminiszter-helyettes.
  • Október 25. vasárnap 17:00 óra: Reformációi istentisztelet az Agapé Pünkösdi Gyülekezetben (1146 Budapest, Thököly út 46.). Igét hirdet: Papp János baptista egyházelnök, MEÖT elnökségi tag.
  • Október 31. szombat 17:00 óra: Reformációi megemlékezés Budapesten, a Reformáció Parkban.

A rendezvények részletes programtervezete letölthető innen.

Források: MEÖT; reformatus.hu; MTI
Címlapkép: Füle Tamás